Grzegorz Kozioł: – Inwestycje nie mogą mieć przestoju – to są także miejsca pracy

03.04.2020

Nie zamrażanie zaplanowanych inwestycji a planowanie kolejnych – to jedyny sposób na to aby zminimalizować gospodarcze konsekwencje koronawirusa – uważa wójt gminy Tarnów.

W programie Słowo za Słowo, Grzegorz Kozioł powiedział, że inwestycje nie mogą mieć przestoju, bo to są także miejsca pracy, o które należy walczyć. Uważa, że teraz jeszcze mocniej trzeba skupić się na tworzeniu możliwości do zarabiania pieniędzy. A takie możliwości stwarzają właśnie nowe inwestycje.

– Organizm gospodarczy funkcjonuje jako jeden element, jak dobrze naoliwiona maszyna, jeśli braknie jakiegoś elementu całość może się rozsypać. Podam taki przykład. Jeśli mamy przygotowane zadania inwestycyjne budowa boisk sportowych, domów ludowych, domów komunalnych, domów kultury czy też innych, realizując te zadania teraz przedsiębiorcy będą mogli we wszelakim zakresie realizować te zadania. Producent cegły je wyprodukuje, transport je przewiezie, firma budowlana będzie mogła realizować zadania, AGD wyposażyć, przemysł chemiczny dostarczyć farby czy inne produkty.

Grzegorz Kozioł uważa także, że parlamentarzyści z regionu powinni wspierać inwestycje i zadbać o rządowe dofinansowanie, tak aby mogły być one realizowane.

Wójt zapewnił także, że lokalni przedsiębiorcy będą mogli liczyć także na doraźną pomoc w postaci umorzenia rat podatkowych czy czynszu za wynajem gminnych lokali.

Pytany o imprezy kulturalno-patriotyczne, z których gmina Tarnów słynie odpowiedział, że na pewno nie odbędzie się biało-czerwony Rajd Rowerowy zaplanowany na 3 maja.

Uważa natomiast, że kolejne imprezy, które odbywają się od czerwca aż do jesieni – jeżeli ustanie epidemia i nie będą obowiązywać żadne obostrzenia – powinny się odbyć, ponieważ także są okazją do zarabiania pieniędzy przez lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim do integracji mieszkańców.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN