Grzegorz Kozioł o Bitwie Warszawskiej: – Była to bitwa, która dała Polsce niepodległość do dziś

14.08.2021

Defilada, piknik historyczno – wojskowy, koncert orkiestry dętej czy lekcja śpiewu patriotycznego. Te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w niedzielę, 15 sierpnia wybiorą się do Woli Rzędzińskiej w gminie Tarnów.

Na Stadionie LKS Wolania odbędą się obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Była to bitwa określana Cudem nad Wisłą, która dała Polsce nieodległość do dziś – podkreśla wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

– Ona ukształtowała naród i społeczeństwo polskie. Zagrożenie bolszewickie było tak duże, że gdybyśmy tę Bitwę Warszawską przegrali, gdyby bolszewicy opanowali ziemie polskie i wkroczyli do Europy Zachodniej może żywiołu polskiego by dzisiaj nie było. Musimy o tym pamiętać, że to nie tylko wysiłek oręża polskiego, bitwa zwycięska, ale również wydarzenie w historii Polski, które było jednym z elementów odzyskania niepodległości.

Jak przypomina Grzegorz Kozioł, Bitwa Warszawska jest określana jako jedna z 18 najważniejszych bitew w historii świata.

– Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00 – zaprasza poseł Anna Pieczarka.

– Rozpoczynamy piękną defiladą grup rekonstrukcji historycznej, potem o 17.00 będzie piknik historyczno – wojskowy. Każdy, kto przybędzie na to wydarzenie będzie miał co podziwiać, co oglądać i w czym brać udział.

O 18.00 będzie Koncert Orkiestry Dętej Grupy Azoty, a o 19.00 lekcja śpiewu patriotycznego z Filharmonikami Krakowskimi.

Na zakończenie o 20.00 rozpocznie się koncert zespołu Baciary.

Podczas obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19.

Wydarzenie organizuje Gmina Tarnów wspólnie z Powiatem Tarnowskim.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Anna Pieczarka
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN