Hala w Żurowej już gotowa. Kiedy otwarcie?

13.05.2022

Najprawdopodobniej w następnym tygodniu nastąpi otwarcie hali sportowej w Żurowej. Budynek jest już gotowy, gmina czeka tylko na wszystkie niezbędne pozwolenia.

Jak powiedział w programie ‘Słowo za Słowo’ wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, wykonawcy zależało, żeby nową halę otworzyć jeszcze przed wakacjami.

– Występujemy o pozwolenie na użytkowanie tego obiektu, a więc w następnym tygodniu hala zostanie oddana, poświęcona i będzie mogła służyć mieszkańcom, a w szczególności dzieciakom z publicznej szkoły podstawowej w Żurowej.

Nowa hala sportowa w Żurowej będzie wielofunkcyjna, a do tego wyposażona jest w zaplecze sanitarne. W jej otoczeniu pojawiły się też nowe miejsca parkingowe przy szkole.

– Przystosowaliśmy ten obiekt i jego gabaryty do jego możliwości terenowych i technicznych. W dolnej części tego obiektu znajduje się całe zaplecze sanitarne, szatnie dla dzieci, prysznice, toalety. W górnej części cała powierzchnia wykorzystywana jest jako pole gry. Również w ramach tej inwestycji wykonane zostały miejsca parkingowe, podjazd do szkoły, zostało zagospodarowane otoczenie, a więc zmieniła się też cała szkoła w Żurowej.

Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale także mieszkańcy gminy.

Budowa hali trwała od 2020 roku. Prace na kilka miesięcy zostały wstrzymane przez katastrofę budowlaną, do której doszło w styczniu ubiegłego roku. Podczas wylewania betonu, pod pracownikami zawalił się strop. W wyniku tej tragedii zmarł jeden z pracowników firmy budowlanej.

Łącznie budowa hali sportowej w Żurowej pochłonęła 2,5 miliona złotych.

Są prokuratorskie zarzuty w sprawie katastrofy budowlanej w Żurowej

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN