Handlarze z Leluchowa dalej protestują. Czy rząd słowacki ugnie się i otworzy granicę?

07.07.2021

Nie ustają protesty handlarzy z Leluchowa przy granicy ze Słowacją. Ich klientami są głównie nasi południowi sąsiedzi, a od poniedziałku przejście w Leluchowie zostało zamknięte decyzją słowackiego rządu. Burmistrz Muszyny Jan Golba poprosił ministra spraw zagranicznych, żeby na szczeblu polskiego rządu wyjaśnić tę sytuację. Kontaktował się też z samorządowcami i posłami słowackimi, by Ci interweniowali w swoim rządzie.

Na razie nie ma oficjalnych stanowisk władz obu państw w tej sprawie, choć są wieści nieoficjalne dające nadzieję na zmiany – wyjaśnia Golba.

Mam informację, że 9 lipca ta decyzja może być cofnięta. Jest to jednak informacja nieoficjalna uzyskana od moich przyjaciół na Słowacji – dodaje burmistrz.

Również dziś przedsiębiorcy z Leluchowa zebrali się przy granicy i protestują. Przypomnijmy, że Słowacy zablokowali możliwość przejazdu przez przejście w Leluchowie, tłumacząc to zagrożeniem związanym z koronawirusem.

Aktualizacja. Jak informuje Jan Golba na swoim profilu na Facebooku: – Z nieoficjalnych informacji uzyskanych od strony słowackiej wynika, że słowackie władze rozważają ponowne otwarcie przejścia granicznego w Leluchowie. Jedna z informacji jest nawet taka, że zapadła już decyzja o otwarciu granicy, a dogrywane są tylko kwestie administracyjno-personalne. Oby. Czekamy na oficjalną informację.

Posłuchaj:
Jan Golba
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN