Hiszpania – miejsce, które musisz odwiedzić raz w życiu

22.01.2021

W Europie znajdziemy wiele interesujących miejsc wartych odwiedzenia. Istnieje też kilka, których po prostu nie można nie odwiedzić! Przykładem może być Hiszpania – piękne widoki, cudowny klimat i smaczne jedzenie skuszą każdego.

Podróże po Europie zachęcają do odkrywania nowych miejsc i zakątków, których z pewnością stary kontynent ma pod dostatkiem. Jedne są bardziej odkryte, inne musimy sami poznać od podszewki, aby zrozumieć ich piękno oraz to, dlaczego są ważne dla naszej kultury. Dzięki dzisiejszym możliwościom podróżowanie nabiera nowego smaku – w zaledwie kilka godzin możemy dotrzeć do najciekawszych lokalizacji.

Hiszpania – jeśli jeszcze tam nie byłeś…

W Europie jest kilka miejsc, które możesz wybrać na cel podróży, jeśli marzysz o ciepłych wakacjach na plaży i pływaniu od rana do wieczora lub długich spacerach uroczymi uliczkami. Najwięcej z nich można znaleźć w Hiszpanii. To kraj o zróżnicowanym krajobrazie i bardzo ciekawej historii, dlatego swoje miejsce znajdzie tutaj zarówno miłośnik plażowania, wspinaczki po górach, jak i wielbiciel istotnych dla kultury miejsc oraz odkrywania bezcennych zabytków. To jeden z bardziej rozwiniętych i popularnych turystycznie regionów, co widać szczególnie w dużych miastach. Zapuszczając się w wąskie uliczki, zwiedzając mniejsze miejscowości, odwiedzając wyspy, możesz doświadczyć prawdziwej hiszpańskiej kultury i gościnności. Przewoźnicy mają w swojej ofercie atrakcyjne loty do Hiszpanii, które uwzględniają różne miasta, łatwo więc będzie wybrać coś dla siebie.

Większe miasta i mniejsze miejscowości – co wybrać?

W zależności od tego, który region kraju wybierzesz, możesz cieszyć się zupełnie różnymi doświadczeniami. Kiedy myślimy o Hiszpanii, pierwszym, co przychodzi nam do głowy, są miasta takie jak Barcelona czy Madryt, które oferują gwarne ulice, liczne wydarzenia, koncerty, wystawy i festyny uliczne. Jak magnes przyciągają miłośników historii i zabytków piękną architekturą, która znacznie wyprzedzała swoje czasy. Stolica kraju, czyli Madryt, to siedziba wielu firm, centrum hiszpańskiego świata biznesu i finansów. Barcelonę co roku odwiedzają miliony fanów sportu. Jednak Hiszpania oferuje wiele atrakcji również poza granicami wielkich miast. Miłośników sztuki i aktorstwa na pewno zaciekawi piękna Malaga. To tutaj urodził się Picasso, a kilka wieków później Antonio Banderas. Skosztujesz tu najsmaczniejszej sałatki z gorzkich pomarańczy oraz najlepszych dań z owoców morza. Malaga to ważny port rybacki Hiszpanii. Jeśli szukasz oryginalnego kąpieliska, skalistych wzniesień oraz zamków pełnych historii i duchów, odwiedź Alicante, które budzi coraz większe zainteresowanie zagranicznych turystów. Z tej miejscowości możemy bardzo szybko dostać się na wyspy kuszące dobrymi warunkami do nurkowania. Nie można również zapomnieć o pięknej Teneryfie, która jest dla wielu najważniejszą częścią Wysp Kanaryjskich. Bogata fauna i flora oraz piękne masywy górskie staną się tłem niezapomnianych wakacji.

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN