Hulajnogi rządzą w Tarnowie. Jak z nich korzystać?

30.07.2021

Są tanie, dostępne w wielu miejscach, i ułatwiają transport w gorące dni – elektryczne hulajnogi cieszą się w Tarnowie sporym zainteresowaniem.

Młodzież chętnie wybiera taki środek transportu, ale często łamie przy okazji przepisy – mówi rzecznik tarnowskiej policji – Paweł Klimek.

– Pamiętajmy, że hulajnoga elektryczna jest sprzętem, którym możemy się poruszać, ale już nie po chodniku, ale po ścieżkach rowerowych. Jeśli będziemy się poruszać w ciągu komunikacyjnym to nie możemy rozpędzać tej hulajnogi do jakichś ogromnych prędkości, musimy ją dopasować mniej więcej do prędkości pieszego. Jeżeli jest to ścieżka rowerowa to oczywiście te prędkości mogą być większe. Starajmy się zachować zdrowy rozsądek i róbmy to wszystko zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Gdy jedziemy ścieżką rowerową – trzymajmy się prawej strony.

Jak dodaje Paweł Klimek, do tej pory tarnowianie w bezpieczny sposób korzystają z takiego środka transportu.

– Na razie nie mamy interwencji w związku z hulajnogami. Jedyna jaka była, miała miejsce w czerwcu. Chodziło o wywrócenie się na hulajnodze. Teraz przez okres wakacji takich zgłoszeń nie było. Mam nadzieję, że będziemy z nich korzystać mądrze i w sposób bezpieczny.

W Tarnowie dostępnych jest około 90 elektrycznych hulajnóg.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN