Idą Święta Wielkanocne! Jak udekorować dom?

13.04.2022

Piórka, wydmuszki, bazie i świeże wiosenne kwiaty – tarnowska florystka, pani Urszula, nie ma wątpliwości, że to, co naturalne, jest najlepsze, żeby udekorować dom na Wielkanoc.

– Najpopularniejsze z roku na rok są stroiki żywe. Wykonywane z żywych materiałów czyli żywe kwiaty, głównie cebulowe, hiacynty, żonkile, szafirki, bluszcze. Muszą być, obowiązkowo, bazie różnego rodzaju, wierzby, faszyny, naturalne wydmuszki z jaj przepiórczych. Storczyki też, miniaturki. Pióra. To takie najpopularniejsze elementy naszych naturalnych stroików. Oprócz tego, oczywiście, azalie i hortensje, bez których nie może być Świąt.

Zapytana, czym najlepiej przystroić koszyczek ze święconką, radzi pozostać przy tradycji.

– Ja jestem tradycjonalistką w tej kwestii, więc zawsze u nas jest barwinek, taki z ogródka. Jak już kwitnie, to dobrze. Jakiś bluszcz i, obowiązkowo, bukszpan. No i zawsze jakiś żywy kwiatek, żonkil albo tulipan. Obowiązkowo kokarda, to w ten sposób. Ale bukszpan obowiązkowo!

Na Burku i w tarnowskich kwiaciarniach wybór dekoracji jest duży. Za niewielki stroik na placu targowym trzeba zapłacić od 15 zł w górę, w kwiaciarniach ceny są wyższe.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN