Intensywne opady deszczu w Małopolsce

12.10.2020

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o intensywnych opadach deszczu w najbliższych dniach na terenie Małopolski.

W województwie małopolskim sytuacja jest dosyć niebezpieczna pod względem opadowym – mówi Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Synoptycy IMGW prognozują intensywne opady deszczu, które potrwają przynajmniej do środy. Natomiast po środzie opady nadal będą dalej występować, ale już nie będą tak bardzo intensywne. Najbardziej intensywne będą dzisiaj oraz w nocy z poniedziałku na wtorek. Sumy łączne mogą przekroczyć nawet 100 litrów na metr kwadratowy w tych trzech dniach.

Hydrolodzy IMGW wydali ostrzeżenia drugiego stopnia, ponieważ wraz z intensywnymi opadami deszczu stany wód na rzekach będą przekraczać stany alarmowe. Dodatkowo istnieje ryzyko podniesienia ostrzeżenia do trzeciego stopnia w najbliższych dniach.

W górach pokrywa śnieżna może wzrosnąć nawet do 50 centymetrów. Synoptycy spodziewają się również zawiei i zamieci śnieżnych.

Od czwartku sytuacja w Małopolsce poprawi się, choć nadal będą występowały przelotne opady deszczu.

Posłuchaj:
Grzegorz Walijewski
Wydawca, Paweł Kawik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN