Internetowy protest przeciw zmniejszeniu liczby autobusów MPK

14.01.2022

W Tarnowie nie ustają protesty przeciw ograniczeniu kursów autobusów miejskich. Ruszyła internetowa zbiórka podpisów w tej sprawie.

Chodzi o decyzję Zarządu Dróg i Komunikacji. Od 3 do 28 stycznia wprowadzono zastępczy rozkład jazdy i zredukowano kursy o prawie 30 procent.

W tej sprawie interweniowali w Radiu RDN mieszkańcy, a radni klubu PiS wzywali prezydenta Tarnowa do wycofania się z decyzji.

Tradycyjny rozkład przywrócono tylko w tym tygodniu, na czas nauki stacjonarnej.

Jak mówi założyciel internetowego protestu radny miejski PiS Mirosław Biedroń, już podpisało się ponad dwustu mieszkańców, którzy skarżą się na to, że ograniczenie liczby autobusów znacząco i negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w mieście.

– Ważne jest to, że ta petycja również pozwala na przekazanie własnych informacji oraz skomentowania całej sytuacji. Są już pierwsze komentarze tarnowian, którzy po prostu mówią o tym, jak trudno im się jest dostać do pracy i np. muszą wstawać o godzinę wcześniej. Ogólnie komentarze wyraźnie pokazują, że dużo osób jest niezadowolonych z tego rozwiązania, które utrudniło im życie. Myślę, że taka bezpośrednia informacja jest bardzo ważna.

Mirosław Biedroń ma nadzieję, że petycja przyczyni się do zmiany decyzji prezydenta Tarnowa w sprawie autobusów MPK.

– Teraz tak naprawdę zależy mi na tym, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod petycją, a co będzie dalej? Mam nadzieję, że informacja o tym, że tarnowianie nie zgadzają się na takie cięcia dotrze do władz miasta, a te zmienią swoją decyzję. O konkretnym przekazaniu petycji do urzędu jeszcze nie myślałem. Zobaczymy, jak się to rozwinie. Na pewno przez kilka dni będzie on trwał i będzie można się pod nim podpisać.

Prezydent Roman Ciepiela na antenie RDN tłumaczył, że decyzja o ograniczeniu kursów wynika m.in. z oszczędności w związku z szalejącymi podwyżkami.

Standardowy rozkład jazdy, zgodnie z zapowiedziami urzędników, ma wrócić po zakończeniu ferii.

 

Czytaj więcej:

Autobusy wróciły do tradycyjnego rozkładu jazdy. Prezydent: – Mam nadzieję, że nie będą konieczne kolejne ograniczenia

Radni PiS protestują ws. ograniczenia kursów komunikacji miejskiej

Tarnowianie narzekają na nowy rozkład jazdy miejskich autobusów. Interwencja RDN

Prawie 30% mniej autobusów od nowego roku w Tarnowie. Skąd taka decyzja?

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN