Iwkowa najlepsza w Małopolsce

21.10.2020

Według rankingu czasopisma „Wspólnota” samorząd tej gminy w ostatnich trzech latach przeznaczył największe kwoty na inwestycje, spośród wszystkich gmin wiejskich województwa.

Średnia kwota wydatkowana na cele inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca w tym okresie wyniosła wyniosła ponad 1592 zł. Zdaniem wójta Bogusława Kamińskiego składają się na to głównie duże inwestycje.

– Kanalizacja, oczyszczalnia ścieków to jest bardzo duży projekt, oczywiście związany z naszymi potrzebami. Kolejna rzecz to obniżenie się poziomu wód gruntowych i potrzeba wzmocnienia naszych wodociągów, więc budowa stacji uzdatniania, sieci wodociągowej. Coś dla zdrowego trybu życia to była budowa wieży widokowej.

Iwkowa pierwsza w Małopolsce jest jednocześnie 91. w kraju. Pozostałe gminy wiejskie powiatu brzeskiego zajęły odpowiednio miejsca: Gnojnik 161, Szczurowa 512, Borzęcin 867, a Dębno 968.

Czchów jest na 363. miejscu wśród mniejszych miast. Najgorzej wypadło samo Brzesko, które sklasyfikowano na 262. miejscu wśród miast powiatowych z najniższą kwotą inwestycji 270 zł na mieszkańca.

Dla porównania Bochnia jest na 106. miejscu z kwotą inwestycji rzędu 753 zł na osobę, a Dąbrowa Tarnowska na miejscu 229. z inwestycjami rzędu 452 zł na mieszkańca.

Posłuchaj:
Bogusława Kamiński
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN