Jacek Hudyma: – Bez zakłóceń realizowane są duże inwestycje na terenie powiatu tarnowskiego [WIDEO]

12.10.2020

To oprócz najważniejszej inwestycji – trwającej rozbiórki mostu w Ostrowie, także rozbudowa drogi powiatowej Skrzyszów – Tuchów – Ładna – Karwodrza.

Gminy wspierają nas finansowo – podkreśla gość porannego programu Słowo za Słowo. – Tutaj pomaga gmina Skrzyszów, gmina Tuchów. Realizowane są także inne inwestycje, jak budowa boisk sportowych przy szkołach ponadpodstawowych. Gminy także współfinansują tego typu inwestycje, z tego względu, że będą korzystać z tego mieszkańcy danej gminy.

Wśród aktualnie trwających inwestycji wicestarosta tarnowski wymienia prace przy osuwisku w Zalasowej czy przy moście w Lubczy oraz przy czterech drogach realizowanych dzięki wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych.

– W tym roku będą zrealizowane. To są bardzo ważne inwestycje, które też poprawią bezpieczeństwo. Dwie duże inwestycje – remont dachu w szkole w Żabnie, także w internacie w Wojniczu. Trwają remonty DPS-ów, zmieniane jest ogrzewanie w Sieradzy, modernizacje w Nowodworzu, Stróżach i w Karwodrzy. W Wietrzychowicach w tym roku chcemy wybudować windę dla osób niepełnosprawnych.

Gość RDN zapewniał także o kolejnym wsparciu, które trafi również do domów pomocy społecznej.

Te placówki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze i środki ochronne.

Posłuchaj:
Jacek Hudyma
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN