Jak odmienić swoje mieszkanie w jeden weekend?

22.01.2021

W pewnym momencie wiele osób ma ochotę na zmiany w zakresie wyglądu mieszkania lub wystroju konkretnych pomieszczeń. Okazuje się, że wcale nie potrzeba dużo czasu ani pieniędzy, aby odmienić swoje mieszkanie podczas jednego weekendu.

Home staging sposobem na odmianę mieszkania

Home staging to pojęcie, które odnosi się przede wszystkim do przygotowania swojej nieruchomości w taki sposób, aby była atrakcyjna do sprzedaży lub wynajmu. Warto jednak zaznaczyć, że home staging może także służyć również obecnym właścicielom i sprawić, że ich mieszkanie stanie się odmienione, wygodniejsze do życia, a także atrakcyjniejsze pod względem wizualnym. Podstawą home stagingu jest zadbanie o to, aby mieszkanie było czyste i uporządkowane. Właśnie dlatego przed podejściem do jakichkolwiek zmian w mieszkaniu, warto zdecydować się na dokładne sprzątanie, mycie okien i trudno dostępnych miejsc. Następnie można przejść do prostych aranżacji i modyfikacji wystroju.

Pozbycie się zbędnych przedmiotów lub przemeblowanie

Podstawą przemian w mieszkaniu jest pozbycie się zbędnych przedmiotów. Zdarza się, że w domu jest sporo rzeczy nieużywanych, które zajmują miejsce w szafach lub na półkach lub po prostu się kurzą. Bałagan może być bardzo trudny do opanowania, dlatego tak ważne jest regularne wyrzucanie niepotrzebnych przedmiotów. Niektóre rzeczy można komuś podarować lub wystawić na aukcjach internetowych i w ten sposób zarobić trochę pieniędzy. Kolejnym ważnym rozwiązaniem jest przemeblowanie, a więc przestawienie szafy, stołu, krzeseł albo półki z telewizorem w inne miejsce. Wystarczy niewiele wysiłku, aby przestrzeń stała się wygodniejsza, ciekawsza i lepiej zaaranżowana.

Naklejki na płytki ceramiczne – gorący trend

W ostatnich latach naklejki na płytki stały się prawdziwym hitem, który umożliwia szybką przemianę mieszkania. Nie trzeba zamawiać ekipy, skuwać dotychczasowych płytek, robić nowej izolacji, ani malować ścian – po prostu można zdecydować się na wysokiej jakości naklejki na płytki ceramiczne. W sklepach internetowych można znaleźć zarówno jednokolorowe, jak i wielobarwne, a także marokańskie naklejki na płytki, które pozwalają na całkowitą odmianę wnętrza, na przykład łazienki lub kuchni. Co ciekawe takie naklejki można stosować zarówno na ścianach, jak i na podłogach. W przypadku tego drugiego rozwiązania, warto dodatkowo kupić przezroczystą folię podłogową.

Obrazy i zdjęcia na ścianach

Zmiany w mieszkaniu mogą ograniczać się do prostych czynności takich jak zawieszenie obrazów i zdjęć na ścianach. Przykładowo można zdecydować się na zdjęcia rodzinne, reprodukcje obrazów lub fotografie odwołujące się do ważnych wspomnień. Warto pamiętać o zakupie ładnych ramek na zdjęcia lub obrazy, pasujących do stylu wykończenia wnętrza. W ten sposób całość pomieszczenia prezentuje się elegancko i spójnie.

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN