Jak przedsiębiorcy widzą swój rozwój w okresie popandemicznym? Spotkanie w Dębicy

19.08.2021

Przedsiębiorcy i samorządowcy w Dębicy debatowali nad Regionalną Strategią Innowacji.

W założeniu dokument ma wyznaczyć kierunki rozwoju Podkarpacia pod kątem biznesowym z uwzględnieniem odbudowy i pobudzenia gospodarki w województwie po pandemii.

Jak mówi wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, spotkanie miało na celu poznanie oczekiwań przedsiębiorców w kwestii pomocy ze strony władz.

– Takie spotkania mają nam pokazać, w jakich kierunkach przedsiębiorcy widzą swój rozwój w okresie popandemicznym, a także jakie są ich oczekiwania, aby ta pomoc, jaką chcemy dla nich zadedykować była dobrze przygotowana i żeby odpowiadała ich oczekiwaniom. Poprzez spójne działania i współpracę z przedsiębiorcami, szkołami, instytucjami wspierającymi biznes i samorządami możemy osiągnąć bardzo dobry i szybki efekt – mówi.

Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy podkreślają, że wizje rozwoju władz województwa podkarpackiego muszą być spójne z planami inwestorów.

– Istotnym jest, aby współpraca samorządu, w tym wypadku Urzędu Marszałkowskiego i marszałka była kompatybilna z planami lokalnych przedsiębiorców, inwestorów. Chcemy poznać założenia do pewnych planów rozwojowych, które mogą przybliżyć jakie kierunki będą preferowane, gdzie możemy oczekiwać zagrożeń, a gdzie sytuacja powinna być bardziej transparentna i ciekawsza – przekazuje Zbigniew Nosal, prezes Dębickiego Klubu Biznesu.

W ramach Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2021 -2030 przedsiębiorcy będą mogli starać się o wsparcie z Funduszy Europejskich dla Województwa Podkarpackiego.

Posłuchaj:
Ewa Draus
Zbigniew Nosal
Jakub Sajdak, fot. debica.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN