Jak się zapisać na szczepienie i kiedy pierwsze szczepienia?

13.01.2021

Od piątku seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli rejestrować się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Tydzień później, czyli od 22 stycznia na szczepienia będą mogły się zapisywać osoby powyżej 70. roku życia.

Na szczepienia będzie można się zarejestrować telefonicznie, przez Internet lub bezpośrednio w miejscu szczepienia – mówił w programie Bez Skierowania lekarz Jarosław Kolendo prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Pacjent ma trzy możliwości zapisania się na szczepienie:

– poprzez Internetowe Konto Pacjenta

– poprzez infolinię Narodowego Programu Szczepień 989

– w punktach szczepień oraz w punktach POZ

W Zespole Przychodni Specjalistycznych będzie się można zapisać telefonicznie lub mailowo. 15 stycznia w naszej przychodni zostanie uruchomiona specjalna infolinia – 14 63 24 257 oraz skrzynka e-mailowa szczepienia.covid@zps.tarnow.pl

Prezes największej tarnowskiej przychodni sam zaszczepił się jako jeden z pierwszych medyków.

Jarosław Kolendo przekonuje, że szczepienia to jedyny sposób na powrót do normalności i uchronienie się przed tą groźną chorobą.

– Zaszczepiłem się przede wszystkim dlatego, że nie chcę drugi raz zachorować. Uważam, że szczepienia to jedyny racjonalny sposób na zakończenie epidemii. No i chciałbym jak najszybciej powrócić do normalności, do normalnych warunków pracy, chciałbym jak najszybciej wrócić do tego co robiłem wcześniej, a czego nie da się robić teraz, np. wyjazdy. Tak więc są powody zarówno egoistyczne – można powiedzieć- jak i altruistyczne tego szczepienia.

Szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia rozpoczną się 25 stycznia.

Między 18 a 22 stycznia zostaną zaszczepieni mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Podopieczni DPS-ów będą szczepieni jako pierwsi z grupy “pierwszej”.

Pensjonariusze nie będą musieli opuszczać placówek, aby otrzymać szczepionkę. Zorganizowane zostaną dla nich mobilne punkty szczepień.

Cała rozmowa:

Posłuchaj:
Jarosław Kolendo
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN