W jakich zawodach w tym roku najlepiej będzie z pracą?

04.02.2020

Wciąż przebierać w zatrudnieniu będą mogli kierowcy, informatycy czy inżynierowie w budownictwie, a ze znalezieniem pracy bardzo trudno osobom świeżo po studiach – mówił w Pulsie Regionu, szef tarnowskiego pośredniaka.

W Tarnowie od kilku lat tendencje na rynku pracy znacząco się nie zmieniają – mówi Stanisław Dydusiak.

– Na pewno łatwiej będzie tak, jak było w poprzednich latach, jeżeli ktoś będzie miał kwalifikacje kierowcy z różnymi uprawnieniami – transport międzynarodowy, jak i ciężarowy lokalny, autobusowy również operatorzy sprzętu, operatorzy obrabiarek, koparek, kucharze, fryzjerzy i nieustanne zapotrzebowanie jest na pracowników budowlanych, kosztorysantów, kierowników budowy.

W grudniu 2019 roku liczba bezrobotnych w Tarnowie i w powiecie zwiększyła się o ponad 260 osób i osiągnęła poziom prawie 6400 osób.

W styczniu bezrobotnych przybyło o dodatkowe około 400 osób.

– Jeszcze pięć, siedem lat wstecz w tych miesiącach liczba bezrobotnych wzrastała do około 2 tysięcy, więc obecny przyrost jest minimalny. Spowodowany jest tym, że bardzo często osoby kończą prace w ramach prac społecznie – użytecznych, stażyści kończą staże refundowane z Urzędu Pracy, więc jest to przyrost krótkotrwały i on już w marcu nie występuje, a potem nastąpi spadek osób bezrobotnych.

Stopa bezrobocia na koniec grudnia sięgnęła w Tarnowie – 4,2, w powiecie – 5,7 proc.

Posłuchaj:
Stanisław Dydusiak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN