Jako jedyni spośród wychowanków nie mają gdzie zamieszkać

26.01.2021

Ruszyła zbiórka na pomoc w zapewnieniu lokum dla rodzeństwa, które musi opuści Dom Dziecka w Jasieniu.

Kasia i Marcin są wychowankami Domu Dziecka w Jasieniu od dziewięciu lat. Dziewczynka miała ponad rok, chłopiec trochę więcej, kiedy zostali zabrani z domu rodzinnego.

Mieszkali w Domu Małego Dziecka, Pogotowiu Opiekuńczym, a następnie w rodzinie zastępczej, w której byli dziewięć lat – mówi wychowawczyni Kasi Beata Dybel. – Państwo z dnia na dzień zrzekli się bycia tą rodziną. Trafili znowu do Pogotowia i dopiero do nas. Tak, że wielokrotne takie odrzucenie, brak stabilizacji.

W sierpniu tego roku rodzeństwo będzie zmuszone opuścić Dom Dziecka Marcin ma bowiem 25 lat Kasia 23. Nigdy nikt się nimi nie interesował. Nie mogą również liczyć na mieszkanie socjalne, ponieważ na terenie gminy, z której pochodzą jest duży problem z taką pomocą. Marzą o najmniejszym, ale własnym kącie.

Kasia uczy się w szkole policealnej, w zawodzie opiekun medyczny. Pracuje też jako sprzedawczyni w sklepie, jednak jej skromne zarobki nie wystarczą na utrzymanie obojga. Marcin jest osobą o ograniczonych możliwościach intelektualnych i, mimo szczerych chęci, ma trudności z podjęciem pracy.

Dlatego Stowarzyszenie Samarytanin zainicjowało zbiórkę. W zależności od efektów ma ona umożliwić młodym ludziom długoterminowe opłacenie wynajmu mieszkania lub zakup jednopokojowej “kawalerki” albo kontenera socjalnego.

Link do akcji na portalu zrzutka.pl dostępny jest TUTAJ

Posłuchaj:
Beata Dybel
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN