Jakub Kwaśny o stanowisku Piotra Wójcika w Tauronie: – To ważna funkcja z punktu widzenia współpracy z miastem

16.01.2021

Tarnowski radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Wójcik już pod koniec tamtego roku objął stanowisko wiceprezesa w Tauron Dystrybucja Pomiary sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Czy w związku z pełnieniem nowej funkcji w spółce skarbu państwa odejdzie z rady miasta?

Jak mówi przewodniczący Rady Miasta Tarnowa Jakub Kwaśny, jak dotąd Piotr Wójcik nie złożył rezygnacji z funkcji radnego, nie wymaga też tego od niego prawo.

– Nie ma takiej decyzji i mam nadzieję, że nie będzie. Prawo pozwala łączyć funkcje prezesa tej czy innej spółki, pod warunkiem, że nie jest to spółka miejska, miasta Tarnowa. Nie jest to też funkcja wojewody, która automatycznie powoduje wygaszenie mandatu, więc ja mam nadzieję, że pan przewodniczący Piotr Wójcik pozostanie na stanowisku, tym bardziej, że objął ważną funkcję w jednej z ważnych spółek również z punktu widzenia współpracy z miastem.

Piotr Wójcik jest radnym klubu Prawo i Sprawiedliwość kadencji 2018-2023. W Radzie Miasta pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Pracuje w Komisjach Ekonomicznej, Rodziny i Spraw Społecznych oraz Statutowej.

Posłuchaj:
Jakub Kwaśny
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN