Jan Dziedzina: – Rada Ekspertów ds. Turystyki powinna spotkać się w Małopolsce [WIDEO]

15.02.2021

Wójt Łącka, który został powołany do rządowej Rady Ekspertów ds. Turystyki uważa, że w najbliższych miesiącach Rada powinna odbyć wyjazdowe spotkanie w Małopolsce. To właśnie małopolscy przedsiębiorcy i samorządowcy odczuli turystyczną zapaść, związaną z covidowymi obostrzeniami.

Przed nami mnóstwo pracy i takie spotkanie jest koniecznie – mówi Jan Dziedzina.

– Ja sobie nie wyobrażam inaczej. Jeśli Rada ma poważnie swoje funkcje pełnić, a ja innej możliwości nie dopuszczam, bo to nie oto chodzi, że to ma być listek figowy, ale ma to być konkretne gremium wskazujące rozwiązania, których wierzę że będzie miał kto słuchać to siłą rzeczy nie wyobrażam sobie, żeby w perspektywie najbliższych miesięcy wyjazdowe spotkanie nie odbyło się w Małopolsce. Nie chcę dzisiaj wskazywać gdzie.

20-osobowa Rada Ekspertów ds. Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii powołana została przez ministra Andrzeja Guta-Mostowego w ubiegłym tygodniu. Jej zadaniem będzie między innymi wspieranie lokalnych przedsiębiorców branży turystycznej czy kreowanie lokalnych marek i działania zmierzających do odbudowany turystyki po pandemii. Rada ma też zająć się reorganizacją Polskiej Organizacji Turystycznej.

Posłuchaj:
Jan Dziedzina
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN