Janusz Kozioł nie będzie dyrektorem tarnowskiego Muzeum

16.01.2021

Jak informuje radio RDN Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, 3 grudnia Janusz Kozioł zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Konkurs na szefa tej instytucji wygrał w czerwcu ubiegłego roku.

Kandydat wskazany przez komisję konkursową na funkcję dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie złożył pisemną rezygnację z kandydowania na to stanowisko i równocześnie złożył rezygnację z praw wynikających z przeprowadzonej procedury konkursowej. Oznacza to, że teraz Zarząd Województwa Małopolskiego, zgodnie z ustawową procedurą, może skorzystać zarówno z trybu powołania dyrektora bez przeprowadzenia konkursu lub ogłosić kolejny konkurs – mówi Michał Drewnicki.

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku trwały negocjacje pomiędzy nowo wybranym dyrektorem a zarządem województwa w sprawie warunków umowy.

W pisemnej rezygnacji Janusz Kozioł nie podał powodów swojej decyzji.

Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora od czerwca 2020 roku jest Kazimierz Kurczab. Jego kadencja upływa w czerwcu br. i do tego czasu zarząd województwa małopolskiego musi powołać nowego dyrektora. Decyzja o formule jego powołania – konkursowej lub bezkonkursowej – ma zapaść wkrótce.

Nowy dyrektor zastąpi na tej funkcji Andrzeja Szpunara, który 30 czerwca 2020, po ośmiu latach zarządzania tarnowską instytucją kultury, pożegnał się ze stanowiskiem i odszedł na emeryturę.

Posłuchaj:
Michał Drewnicki
Anna Szczepanek, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN