Jarosław Gowin w Tarnowie: “Odpowiadamy za Polskę przez najbliższe 3 lata”

05.09.2020

5 września odbyły się wybory tarnowskiego okręgu władz partii Porozumienie. Prezesem kolejnej kadencji został poseł Stanisław Bukowiec. 

Na zjeździe trwała dyskusja, podczas której zgłaszano propozycje zmian w systemie samorządowym. Mówiono między innymi o połączeniach gmin, tak zwanych “gminach obwarzankowych” oraz o powrocie do okręgów jednomandatowych w miastach i gminach do 50 tysięcy mieszkańców.

Zgłaszano też prośbę o szybszą realizację programu ochrony dorzecza górnej Wisły.

– Będziemy na ten temat rozmawiać również na zjeździe krajowym. 40 delegatów z okręgu tarnowskiego będzie przedstawicielami na zjeździe krajowym Porozumienia, które odbędzie się jesienią bądź wiosną przyszłego roku – mówi poseł Stanisław Bukowiec.

Termin zjazdu jest zależny od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Jarosław Gowin podczas konferencji podkreślał, że wybory są ważne, ponieważ Zjednoczona Prawica będzie odpowiadała za Polskę przez najbliższe 3 lata. A partia Porozumienie jest jej częścią.

W tej chwili toczą się negocjacje na temat podpisania nowej umowy koalicyjnej. Pierwsza tura negocjacji odbyła się 3 września, druga 4 września.

– Dzisiaj jeszcze za wcześnie żeby wyrokować, kiedy zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna, ale mogę powiedzieć, że prace toczą się w bardzo dobrej atmosferze. My jako Porozumienie popieramy postulat zmniejszenia liczby resortów. Tak samo jak przed nami są decyzje dotyczące podziału odpowiedzialności między poszczególne partie Zjednoczonej Prawicy – mówi lider Porozumienia Jarosław Gowin.

7 września negocjacje będą kontynuowane przez liderów partii,którzy wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy.

 

Posłuchaj:
Stanisław Bukowiec
Jarosław Gowin
Wydawca, Iza Kołakowska, fot. Kurier Tarnowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN