Jedna z agencji towarzyskich zlikwidowanych w wyniku dużej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji działała w Brzesku

27.01.2020

Z ustaleń śledztwa wynika, że liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym cudzoziemki. W zamian za ułatwianie nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń oddawały one część uzyskiwanego dochodu.

Grupa działała przynajmniej od 2 lat. O jej rozmiarze ma świadczyć fakt, że “mieszkaniówki” prowadzone były w 24 miastach na terenie 5 województw. W Małopolsce prócz Brzeska także w Nowym Sączu i Oświęcimiu.

W wyniku akcji policji, w której wzięło udział prawie 150 funkcjonariuszy zatrzymano 7 osób, w wieku od 28 do 48 lat. Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania i pobytu podejrzanych, zabezpieczyli komputery, notatki oraz ponad 300 tysięcy złotych w gotówce.

Część zatrzymanych jest podejrzanych o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań. Pozostali usłyszeli zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu oraz udział w zorganizowanej grupie.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN