Nie będzie jednak oczekiwanego od lat przejścia przy Mościckiego – interwencja RDN

19.02.2018

Kilka miesięcy temu urzędnicy – po naszej interwencji – obiecywali, że ponownie zweryfikują zasadność przejścia dla pieszych w tym miejscu. Tymczasem, jak tłumaczy Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu, urzędnicy nie widzą takiej potrzeby, bo “mogłoby to wprowadzić niedogodności i ograniczyć bezpieczeństwo”.

Mieszkańcy tymczasem uważają, że to właśnie brak przejścia sprawia, że jest niebezpiecznie.

Jak wyjaśnia Artur Michałek – zrobienie przejścia nie jest kwestią kosztów, bo nie byłyby one duże, lecz właśnie bezpieczeństwa. Bliskość przystanku i autobusu ograniczają widoczność, niewystarczające jest też oświetlenie. Do tego, jeżeli przejść jest za dużo, postrzeganie kierowcy jest gorsze i kolejne pasy nie robią już na nim wrażenia.

Dzieci czekają nawet 10 minut, by kierowca się zatrzymał i przepuścił je – mówią tymczasem mieszkańcy.

Jak dodaje Artur Michałek, w tym miejscu można przechodzić, bo kolejne pasy są ok. 400 metrów dalej, tylko że pieszy w takiej sytuacji nie ma już pierwszeństwa.

Po kolejnej weryfikacji urzędnicy stwierdzili też, że natężenie ruchu aut i pieszych jest niewielkie poza godzinami szczytu. Innego zdania są mieszkańcy. Jak doliczył się nasz słuchacz, na godzinę przejeżdża tam około 150 aut.

Posłuchaj:
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN