Jednostki OSP z dofinansowaniem na zakup sprzętu

08.10.2020

Kilkanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z powiatu tarnowskiego otrzyma dofinansowanie na kwotę ponad 77 tysięcy zł.

Projekt realizowany jest w ramach drugiej części Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W tym roku są to naprawdę duże pieniądze. Na drugą część Projektu z własnych środków przeznaczyliśmy dwa miliony złotych, otrzymaliśmy też dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – mówi Kazimierz Koprowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Początkowo nasze środki nie wystarczyły na wszystkie wnioski złożone w pierwszym etapie. Wystąpiliśmy do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie o wsparcie i przy akceptacji rządu zjednoczonej prawicy otrzymaliśmy środki w wysokości 1 360 000 złotych. Konkurs ogłaszaliśmy trzykrotnie, bo nie dla wszystkich środków wystarczyło. To dofinansowanie uzyskiwaliśmy dotąd aż obsłużyliśmy wszystkie wnioski, które były do nas złożone.

Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych ma dwa etapy – pierwszy to dofinansowanie zakupu wozów bojowych, część druga to dofinansowanie zakupu sprzętu – syren alarmowych, wyposażenia osobistego czy sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej.

W środę dofinansowanie otrzymało 13 jednostek OSP, m.in. z Bobrownik Wielkich, Ciężkowic czy Rzuchowej.

Ja w swoim imieniu pragnę serdecznie podziękować panu prezesowi, który podczas naszych licznych rozmów bardzo przychylnie patrzy również na strażaków ochotników i wszystkie wnioski, które są składane, są przyjęte, rozpatrywane i to dofinansowanie na różnym poziomie, w zależności od potrzeb, jest przyznawane – mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Jest to pierwsza edycja Programu Finansowania Służb Ratowniczych, jednak jak zapowiada Kazimierz Koprowski, program będzie miał swoją kontynuację także w przyszłym roku.

Posłuchaj:
Kazimierz Koprowski
Roman Łucarz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN