2,5 tys. maturzystów i około 900 ósmoklasistów przystąpi w tym roku do egzaminów

19.02.2021

Jeśli nic się nie zmieni to absolwenci szkół średnich i podstawowych spotkają się w szkolnych ławach już za miesiąc. W drugiej połowie marca przewidziane są próbne egzaminy dla absolwentów tych szkół.

W Nowym Sączu prawie 900 uczniów podejdzie do egzaminu ósmoklasisty i aż 2,5 tysiąca absolwentów będzie pisało egzamin dojrzałości.

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i przez Centralną Komisję Egzaminacyjną egzaminy będą przeprowadzone w trybie stacjonarnym, przy zachowaniu zasad sanitarnych.

– Te egzaminy będą musiały być przeprowadzone w reżimie sanitarnym, będzie trzeba oczywiście zachować odpowiedni odstęp pomiędzy uczniami Uczniowie będą musieli mieć założone maseczki , do momentu zajęcia miejsca przy stoliku przy którym będą pisali egzamin oczywiście sale musza być regularnie wietrzone, musza być zapewnione środki sanitarne. Do tego wszystkiego sądeckie szkoły są już przygotowane, już to przerabiali więc mam nadziej że te egzaminy będą mogły się w miarę spokojnie odbyć – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

Uczniowie, którzy nie będą mogli osobiście się zjawić w szkołach by napisać egzamin, będą mogli skorzystać z arkuszy egzaminacyjnych, które będą udostępnione na stronie Komisji Egzaminacyjnej.

Posłuchaj:
Magdalena Majka
Karolina Średnicka, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN