Jest decyzja. Będą rządowe środki na budowę mostu w Ostrowie

21.04.2021

Powiat Tarnowski otrzymał dofinansowanie na budowę mostu w Ostrowie. Samorząd składał środki na ten cel do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Informację o przyznaniu środków dla Powiatu Tarnowskiego przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Ryszard Pagacz.

– Jest to dla mnie niezwykle ważne, mówię to jako mieszkaniec Tarnowa. Brak tego mostu uświadomił wszystkim osobom, które korzystają z tej przeprawy jak ona jest ważna. Bez tych środków, budowa tej przeprawy byłaby niezwykle trudna. Korzystając z objazdów nadkłada się drogę o godzinę, lub nawet więcej – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Powiat tarnowski w ramach programu otrzymał 12 milionów złotych. Jak mówi poseł Anna Pieczarka to nie koniec rządowego wsparcia dla budowy mostu w Ostrowie.

-Dostało Starostwo Powiatowe w Tarnowie dofinansowanie na budowę mostu w wysokości 80%. Dofinansowanie na ten rok to blisko 12 milionów złotych. Mam też zapewnienie z kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, że uda się ten remont przeprowadzić i uzyskać wszystkie finanse w systemie dwuletnim.

Jak informuje starosta Roman Łucarz, teraz decyzję o budowie kolejnego etapu muszą podjąć radni. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni, bo starostwo chce jak najszybciej rozpocząć prace.

-Czekamy jeszcze tylko na oficjalny dokument. Sesję możemy zrealizować dosłownie w ciągu jednego dnia i podpisujemy umowę niezwłocznie. Chcielibyśmy, aby firma w połowie maja weszła z pracami. Gwarantuje nam to, że most do końca grudnia będzie wtedy przejezdny.

Jak dodaje, brakujące 9 milionów powiat tarnowski ma otrzymać w następnym roku.

Najniższą ofertę na jego budowę  – 27,5 miliona zł – złożyła firma Wolmost z Rzeszowa w konsorcjum z Mostostalem z Kielc.

 

Posłuchaj:
Ryszard Pagacz
Anna Pieczarka
Roman Łucarz
Puls Regionu
Bartek Ziaja, fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN