Jest decyzja w sprawie rozkładu jazdy. Prezydent wprowadził zmiany

15.01.2022

Po interwencji Radia RDN Małopolska oraz licznych wnioskach tarnowian w sprawie tzw. Specjalnego (Zastępczego) rozkładu jazdy, prezydent Tarnowa postanowił go zmodyfikować.

O ile od poniedziałku (17.01) powraca zmieniony rozkład jazdy i na tarnowskich ulicach będzie mniej autobusów, tak nie zostaną zawieszone, jak dotychczas, linie nr ‘48’ i ‘46’.

Pierwsza z nich będzie jeździć już od początku tygodnia, natomiast druga zostanie uruchomiona w środę (19.01). Obie linie są zaliczane do tzw. szczytowych. Oznacza to, że kursują jedynie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu i głównie podróżują nimi osoby, które dojeżdżają z osiedla Jasna II do Zakładów Azotowych do pracy.

Na początku stycznia, gdy linie ‘46’ i ‘48’ były zawieszone do Radia RDN licznie zgłaszali się tarnowianie z prośbą o interwencję, ponieważ do Mościc musieli jeździć z przesiadkami lub ‘gnieździć się’ w zatłoczonych autobusach linii ‘0’.

Więcej o tym:

Tarnowianie narzekają na nowy rozkład jazdy miejskich autobusów. Interwencja RDN

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela na antenie Radia RDN, pytany o uszczuplony rozkład jazdy odpowiedział, że wynika on m.in. z oszczędności, ale zapowiedział, że weźmie pod uwagę głosy mieszkańców. Zaapelował, aby w podobnych sytuacjach zgłaszać swoje uwagi i oczekiwania do Zarządu Dróg i Komunikacji.

– Niezależnie od tego czy jest taki czy inny rozkład jazdy, to bardzo proszę o przekazywanie takich informacji i takich oczekiwań do Zarządu Dróg i Komunikacji. Tam jest osoba odpowiedzialna za ustalanie poszczególnych kursów. Jeżeli gdzieś brakuje miejsca, oczywiście będą podstawiane następne autobusy, albo będzie korekta rozkładu jazdy. Tak, że tu jesteśmy elastyczni.

Na razie jeszcze jednak nie ma uwzględnionego rozkładu jazdy dla linii ‘46’ i ‘48’, a także nie wiadomo, w jakim zakresie będą one kursować.

Jak mówią urzędnicy, decyzja o wprowadzeniu Specjalnego (Zastępczego) rozkładu jazdy na czas ferii zimowych spowodowana była m.in. względami finansowymi. Standardowy rozkład jazdy, ma wrócić po zakończeniu ferii.

Przeciw zmienionemu rozkładowi jazdy byli także radni PiS, którzy wystosowali oficjalny apel do prezydenta Romana Ciepieli. Powstał także internetowy protest, który w kilkanaście godzin podpisało dwustu tarnowian.

Czytaj także:

Internetowy protest przeciw zmniejszeniu liczby autobusów MPK

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN