Jest przełom w sprawie Aglomeracji Tarnowskiej. Roman Ciepiela może być przewodniczącym

17.06.2021

Będziemy głosować za tym, aby Roman Ciepiela był przewodniczącym Aglomeracji Tarnowskiej – mówi radiu RDN Małopolska starosta Roman Łucarz. W poniedziałek ma się odbyć w tej sprawie spotkanie.

Przypomnijmy, Prezydent Tarnowa uważa, że to Tarnów jako największy ośrodek powinien pełnić wiodącą rolę, a na czele stowarzyszenia powinien stanąć prezydent Tarnowa. Dotychczas temu sprzeciwiali się inni samorządowcy, którzy chcieli demokratycznego wyboru przewodniczącego. Ostatecznie wybory będą, ale ma je wygrać Roman Ciepiela.

W poniedziałek chcemy zaproponować demokratyczny wybór przewodniczącego, jednak naszym kandydatem będzie Roman Ciepiela – mówi starosta Roman Łucarz.

– Jesteśmy w stanie iść na takie ustępstwo, że zapisujemy demokratyczny wybór i za tym nadal optujemy. Natomiast jesteśmy za tym, żeby przewodniczącym tego stowarzyszenia był Roman Ciepiela.

Jak dodaje starosta, w grze są duże inwestycje, takie jak wschodnia obwodnica Tarnowa, czy spalarnia odpadów. Mog one powstać m.in. w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027.

– Nie możemy tych pieniędzy stracić – dodaje.

– Zintegrowane Inwestycje Terytorialne nie służą jednemu samorządowi, tylko wszystkim gminom powiatu tarnowskiego i samemu miastu Tarnów, dlatego do rozmów trzeba wrócić, bo myślę że tego problemu nie unikniemy. To może być nawet 17% wszystkich środków, które trafią do samorządu województwa Małopolskiego, więc to może być nawet kilkadziesiąt milionów złotych, jak nie więcej.

Czy prezydent Tarnowa przyjmie propozycję samorządowców? O tym będziemy informować w następnym tygodniu.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN