Jest raport środowiskowy dla budowy bloków na terenie po Owintarze

11.05.2021

Na opuszczonym od ponad 20 lat i zdewastowanym terenie po byłej fabryce przetwórstwa owocowo – warzywnego inwestor chce wybudować 9 bloków, które będą mieć od 8 do 12 pięter. Na parterze będą mieścić się biura, usługi i handel.

Firma – Browar Krakowska – złożyła raport o oddziaływaniu na środowisko dla tej inwestycji.

Raport jest analizowany – mówi dyr. Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta, Marek Kaczanowski.

Następnie Urząd Miasta rozpocznie procedurę wydawania decyzji środowiskowej z warunkami, które inwestor musi uwzględnić w projekcie budowlanym.

– Inwestor zaplanował 9 budynków w czterech segmentach – 3 ośmiokondygnacyjne, 3 – dziesięciokondygnacyjne i 3- dwunastokondygnacyjne, Po uzgodnieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i po zasięgnięciu opinii sanepidu przygotujemy decyzję środowiskową z warunkami, które będą wynikać także ze stanowisk tych organów. W tej chwili inwestor zwrócił się jeszcze o wstrzymanie wydawania decyzji, czyli zawieszenie postępowania na okres dwóch miesięcy, gdyż okazało się, że musi jeszcze dokonać dodatkowych uzgodnień z konserwatorem zabytków.

Jak dodaje Marek Kaczanowski, może się zdarzyć, że inwestor będąc niezadowolonym z warunków środowiskowych nie przystąpi do budowy.

– Tak kilkakrotnie w Tarnowie się zdarzało. Mamy takie decyzje wydane pod warunkami , które nie zostały wykonane w związku z tym, że inwestor uznał, że są za duże wymagania albo się odwołuje i skarży do sądu administracyjnego taką decyzję i sąd decyduje o dalszym biegu.

Inwestor czeka teraz na wytyczne konserwatora o warunkach zabudowy.

Posłuchaj:
Marek Kaczanowski
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN