Jest szansa, że Dworzec PKP w Mościcach przestanie w końcu straszyć wyglądem

28.07.2021

Miasto zamierza zwrócić się do kolei z prośbą o remont. Okazją są Igrzyska Europejskie w 2023 roku. Część rozgrywek ma się odbywać w Tarnowie.

Dodatkowo przy budynku dworca ma powstać parking, który ma służyć m.in. podczas Igrzysk.

– Będziemy prosić PKP o to, żeby na czas igrzysk ten dworzec został przywrócony do swoje dawnej funkcji i został wyremontowany, natomiast mamy zapowiedź uzyskania dodatkowych środków finansowych na zorganizowanie parkingu obok tego dworca i obok stadionu jako zaplecza dla igrzysk, więc te dwie inwestycje razem powinny odnowić to miejsce, które dziś nie wygląda najlepiej – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Tymczasem, jak wiecie z wiadomości RDN, zmierza ku końcowi procedura wpisania budynku dworca, jako przykładu wybitnego dzieła modernistycznego, do rejestru zabytków.

Uniemożliwia to, jak informowały naszą redakcję PKP kilka tygodnie temu, formułowanie planów dotyczących ewentualnego zagospodarowania dworca, ponieważ rozpoczęcie procedury wpisu uniemożliwia wprowadzenie jakichkolwiek zmian w substancji obiektu  do momentu zakończenia procedury wpisu.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Jadwiga Koziol, foto. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN