Jest wizualizacja stadionu Sandecji na ponad 8 tys. osób. Kto wybuduje dodatkowe trybuny? [WIDEO]

07.11.2021

Prezydent Nowego Sącza zaprezentował wizualizację stadionu Sandecji na ponad 8 tysięcy miejsc. To prawie dwa razy więcej niż zakłada obecna umowa z wykonawcą. Dopiero od poniedziałku specjalny zespół ma zająć się szukaniem najszybszej procedury, która umożliwi budowę dodatkowych trybun. Na razie nie wiadomo więc czy konieczny będzie kolejny przetarg na te prace.

Wykonawca, który aktualnie zajmuje się budową nowego stadionu dla biało-czarnych, w czerwcu podpisał umowę z miastem, która zakłada budowę tylko dwóch trybun. Ma to pozwolić na pomieszczenie niemal 4,9 tys. kibiców. Prezes firmy Blackbird, Jan Kos na prośbę władz miasta przygotował jednak koncepcję stadionu z czterema trybunami – na 8 111 miejsc.

Być może kolejny przetarg nie będzie potrzebny. – Wszystko wskazuje na to, że będzie nas stać na wybudowanie całego stadionu od razu – mówi prezydent Ludomir Handzel.

– Szacujemy, że to może być niespełna 20%, być może 30% więcej, a uzyskujemy już docelową bryłę i zamykamy temat na wiele lat. Łatwiej będzie to zrobić teraz w takiej formule docelowej, niż później dobudowywać trybuny – dodaje.

Zaprezentowana wizualizacja zakłada, że obiekt ma mieć zamkniętą bryłę i oświetlenie na dachu, znajdujące się nad trybunami.

Przypomnijmy, że spółka miejska NIK zaciągnęła 140 milionów złotych kredytu. Te pieniądze mają być przeznaczone na budowę nowego stadionu, a także urzędu miasta i parkingu dla obydwu budynków.

Budowa już idzie zgodnie z harmonogramem, ale możliwe, że prace nie potrwają aż tak długo, jak zakłada umowa. – Myślę, że nie ma co tu robić przez dwa lata – powiedział RDN wykonawca, Jan Kos.

– Podnieśliśmy teren o 1,20 metra i mamy skończoną murawę, która wykonana jest w stylu europejskim i w takich standardach ma powstać cały stadion. Mamy skończone w ziemi wszystkie sieci wodno-kanalizacyjne. Od poniedziałku ruszą prace przy trybunie B od strony Kamienicy. Jeżeli materiały będą dostępne, a wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możemy skończyć wcześniej.

Nowa murawa została też w sobotę (6.11) przetestowana przez młodych zawodników Akademii Sandecja. Podczas prezentacji wizualizacji nowego stadionu przy ul. Kilińskiego, obecny był także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN