Jest wniosek o tymczasowy areszt 64–letniego mieszkańca Nowego Sącza podejrzanego o zabójstwo 39–latka

10.03.2021

Wniosek w tej sprawie do sądu skierowała już Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. Do zdarzenia przypomnijmy doszło w minioną niedzielę przy ul. Nawojowskiej.

Jak podkreśla Jarosław Łukacz – Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu, 39 – latek zginął od kilkunastu uderzeń tępym narzędziem, najprawdopodobniej młotkiem.

Oskarżony został przesłuchany, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – dodaje Jarosław Łukacz.

– W ramach prowadzonego śledztwa przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora, gdzie zabezpieczono materiał do badań kryminalistycznych, a także ciało pokrzywdzonego. Poddano ciało badaniom sekcyjnym, wczoraj była przeprowadzona sekcja w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tej chwili oczekujemy na wyniki tej sekcji. Również wczoraj został przesłuchamy w charakterze podejrzanego ten mieszkaniec 64 – letni Nowego Sącza. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Złożył wyjaśnienia przedstawiając swoją wersję wydarzeń z dnia zdarzenia.

Prokuratura bada okoliczności sprawy i motywy działania. Przesłuchani będą jeszcze świadkowie, powołani zostaną też biegli psychiatrzy.

Posłuchaj:
Jarosław Łukacz
Marta Jodłowska, fot. prokuratura-nowysacz.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN