ks. Piotr Adamczyk: – Jesteśmy i będziemy blisko ludzi [WIDEO]

14.08.2018

To, że zmienia się dyrektor nie znaczy, że zmienia się radio – przekonywał w rozmowie na żywo na antenie RDN Nowy Sącz i RDN Małopolska ksiądz Piotr Adamczyk. Nowy dyrektor naszej stacji swoją funkcję objął w poniedziałek (13.08). Zapowiedział, że na antenie nie zabraknie ewangelizacji, ale wciąż będzie to radio regionalne.

Niezwykłe jest to, że jesteśmy blisko ludzi w Nowym Sączu, czy w Krynicy. Opowiadamy dziś o Festiwalu im. Jana Kiepury, w Tarnowie mówimy o pociągach, w których jest zbyt gorąco. Jesteśmy blisko tych, którzy mieszkają w różnych częściach regionu i to jest pierwsza rzecz – przyznaje ks. Piotr Adamczyk.

Radio ma misję przekazywania Ewangelii, ale nie w sposób brutalny, tylko pokazując piękno życia człowieka. Ta wizja będzie kontynuowana.

Kiedy patrzymy na sztafetę, widzimy jak bardzo ważny jest moment przekazywania pałeczki. Wtedy można się wywrócić, zgubić tę pałeczkę albo się potknąć. Bardzo ważna jest ta osoba, która przekazuje i odbiera. W momencie, w którym przekazywana jest pałeczka, ten który odbiera musi już biec – dodaje nowy dyrektor.

Ks. Piotr Adamczyk w ostatnich latach był rekolekcjonistą w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu.

Przez ostatnie 10 lat dyrektorem radia RDN Nowy Sącz i RDN Małopolska był ksiądz Jacek Miszczak. Po wieloletniej pracy dla diecezjalnej rozgłośni, objął funkcję proboszcza parafii w Łącku.

Posłuchaj:
Ksiądz Piotr Adamczyk
Alicja Stolarczyk rozmawia z księdzem Piotrem Adamczykiem, dyrektorem radia RDN
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN