Jesteśmy zaprzeczeniem zła tego świata

03.03.2019

Na Radłowski Bal Charytatywny przybyło około 100 osób. Cel mieli jeden – zebrać jak największą sumę, by pomóc chorej Zuzi z Zabawy.

To drugie takie wydarzenie organizowane przez władze Radłowa. – Staramy się pomóc każdemu, kto zwróci się do nas z taką prośbą. Inicjatyw jest wiele – mówi Lidia Dobek z Urzędu Miejskiego w Radłowie

Ludzie od początku wiedzą na co jest przeznaczona kwota z licytacji. Wiedza, że ten bal jest organizowany w celu pomocy Zuzi. Zuzia potrzebuje pomocy na wyjazd na turnusy rehabilitacyjne i na te turnusy chcemy uzbierać, żeby jej pomóc.

Na balu nie mogło zabraknąć Zuzi i jej rodziny. Wczoraj Pani Basia – mama dziewczynki dostała tytuł mamy bohaterki i bez wątpienia nią jest. To właśnie ona, z pomocą rodziny, opiekuje się małą Zuzią 24 godziny na dobę.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że chcą zorganizować taki bal dla Zuzi, to zapytałam, czy nie ma dziecka, które bardziej potrzebuje takiej pomocy – mówi reporterce RDN mama Zuzi.

My jesteśmy zaprzeczeniem zła tego świata. Tyle serca nam ludzie okazują – widać po tym balu. Wiele się słyszy o lekarzach i szpitalach, ja nie mogę złego słowa powiedzieć. Tak jak mówię, my jesteśmy zaprzeczeniem zła tego świata. Serducho od ludzi mamy niesamowite.

Podczas balu licytowano prowadzenie programu RDN – Słowo za słowo. W roli przepytywanej ma wcielić się autorka programu – Dorota Kunc.

Po zawziętej rywalizacji, Słowo za słowo poprowadzi Zbigniew Filar z Tarnowskiej TV. Licytacja osiągnęła kwotę 1000 zł.

Posłuchaj:
Licytacja
Mama Zuzi
Lidia Dobek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN