Jeszcze tej zimy ma ruszyć remont ulicy Krakowskiej

11.01.2020

Dokładny termin nie jest jeszcze znany. W ciągu najbliższych dni mają to ustalić urzędnicy Zarządu Dróg i Komunikacji, wykonawca oraz Tarnowskie Wodociągi.

Ta ostatnia instytucja wejdzie na teren budowy jako pierwsza, gdyż najpierw ma być wykonywana przebudowa sieci podziemnej.

Podczas spotkania ustalony zostanie także dokładny harmonogram prac oraz zmiany w organizacji ruchu. Tradycyjnie, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Remontowany będzie odcinek od skrzyżowania z ulicą Przemysłową do skrzyżowania z Warsztatową.

Chcemy, by te utrudnienia były jak najmniejsze, dlatego też ruch w obie strony będzie odbywał się co najmniej jednym pasem – mówi dyrektor ZDiK-u, Artur Michałek.

– Będziemy się starali, żeby te utrudnienia, które będą podczas prowadzonych robót były jak najmniej uciążliwe dla kierowców.

Remont ulicy Krakowskiej ma się zakończyć jesienią tego roku. Jego koszt ponad 2 mln 600 tys. złotych.

Tymczasem kierowcy pytają, czy tymczasowe ronda w Tarnowie zmienią się w końcu w stałe, docelowe. Takie skrzyżowania są chociażby u zbiegu ulic Krakowskiej, Narutowicza i Sikorskiego.

Cały czas pracujemy nad takim rozwiązaniem. Z powodów finansowych, nie planujemy jednak żadnych działań w tym roku – dodaje Artur Michałek.

– Mamy już wizję i strategię w zakresie zmiany tych układów komunikacyjnych. Na tym etapie przygotowujemy koncepcję pełnowymiarowych rond, ale od koncepcji, przez projektowanie, wyłonienie wykonawcy, pozyskanie środków zewnętrznych do samej realizacji jest jeszcze długa droga.

Za remont ulicy Krakowskiej odpowiedzialna będzie firma Eurovia.

To samo przedsiębiorstwo wykonywało modernizację ulic Spokojnej, Elektrycznej i Klikowskiej.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN