Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się przerwane przed rokiem prace na Lwowskiej

26.10.2020

Na początek przygotowanie terenu. Roboty właściwe – jak informuje dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek – rozpoczną się po świętach listopadowych.

Przerwany przed rokiem remont wykona Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy.

Przypomnijmy, remont przerwała firma Strabag, która złożyła pozew przeciw miastu, po tym jak w marcu wypowiedziało jej umowę. Strabag domaga się od miasta ponad 3 miliony złotych.

Wykonawca chciał przedłużenia terminu oddania inwestycji do kwietnia 2021 roku, nie zgadzał się też na ponoszenie kosztów związanych z rocznym opóźnieniem rozpoczęcia prac. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Tymczasem – jak mówi dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek – ruch wahadłowy na czas rozbudowy drogi nie jest przewidywany.

– Myślę, że będą rzadkie sytuacje, kiedy będą wprowadzone jakieś ograniczenia związane z przepięciem sieci. Liczymy na to, że wykonawca w szybkim tempie rozpocznie prace. Już w tym tygodniu mamy pierwsze spotkanie z kierownictwem budowy, po to żeby wstępnie ustalić zarys harmonogramu rzeczowo – finansowego, który pozwoli nam potem ustalić również kwestie związana z organizacją ruchu, która będzie obowiązywał podczas tych prac.

Lwowska po rozbudowie będzie miała 2 jezdnie.

– Będzie rondo poprawiające przepustowość, czyli dwupasmowe. Powstaną dwa parkingi, ścieżki rowerowe, chodnik. Dwa skrzyżowania zostaną objęte sygnalizacją świetlną, żeby poprawić bezpieczeństwo – jedno przy szpitalu, a drugie przy wjeździe do parkingu i do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przy skrzyżowaniach będą dodatkowe pasy, które pozwolą na prawo- czy lewoskręt.

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe złożyło najtańszą ofertę i ma dokończyć prace za około 20 milionów złotych.

Na zakończenie rozbudowy drogi ma czas do 7 września 2021 roku.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol, Katarzyna Antosz, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN