Jeszcze większe utrudnienia przy moście w Kurowie. Będzie wahadło! [ZDJĘCIA]

07.06.2021

Szykują się utrudnienia w ruchu w okolicy budowanego mostu w Kurowie niedaleko Nowego Sącza. Będzie wprowadzony ruch wahadłowy, a kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu przez najbliższe 49 dni.

We wtorek (8.06) o 9.30 zostanie zamknięty pas ruchu w kierunku Krakowa. To oznacza ruch wahadłowy na odcinku około 100 metrów, za murem oporowym patrząc w kierunku Brzeska. Ma to związek z budową połączenia DK75 z najazdem na nowy most w Kurowie. Na pozostałych odcinkach budowy ruch będzie się odbywał normalnie po dotychczasowych objazdach, dwukierunkowo. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień. Potem będą kolejne zmiany.

Łącznie utrudnienia przy moście w Kurowie będą przez 49 dni, z czego aż 28 dni będzie obowiązywał ruch wahadłowy. GDDKiA prosi kierowców o szczególną ostrożność podczas przejazdu w tym miejscu.

Kierowców czekają 4 etapy zmian organizacji ruchu przy budowanym moście na Dunajcu w Kurowie:

I etap  – wprowadzony zostanie we wtorek 8.06.2021r. o godz. 9.30, na okres 7 dni. Nastąpi zamknięcie pasa ruchu w kierunku Krakowa, ruch odbywał się będzie wahadłowo, sterowany ręczne w godz. 6.30 -18.00, a w pozostałych godzinach sterowany sygnalizacją świetlną.

II etap –  po 7 dniach, na okres 21 dni, przywrócony będzie ruch dwukierunkowy, po istniejącym śladzie DK75 oraz poszerzonym pasie drogi, bliżej Krakowa. W tym czasie zostaną wykonane roboty branżowe oraz chodnik od strony skarpy.

III etap – na 10 dni, zamknięty zostanie pas ruchu w kierunku Nowego Sącza. Powróci ruch wahadłowy sterowany ręcznie w godz. 6.30 -18.00, w pozostałych godzinach włączona będzie  sygnalizacja świetlna.

IV etap – na 11 dni nastąpi ponowne zamknięcie pasa ruchu w kierunku Krakowa. Ruch odbywał się będzie wahadłowo i jak do tej pory ręczne sterowanie ruchem odbywać się będzie w godz. 6.30 -18.00, w pozostałych godzinach ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Posłuchaj:
Relacja
Krzysztof Niedzielan, fot. GDDKiA
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN