Jeżeli hotele pozostaną zamknięte, turyści będą wypoczywać na Słowacji – uważa burmistrz Krynicy

27.11.2020

Jeśli polski rząd nie otworzy hoteli skorzysta na tym Słowacja i turystyczne regiony innych państw. Prognostykiem takiego scenariusza jest burmistrz Krynicy Piotr Ryba. Od kilku tygodni trwa lobbing sądeckich samorządowców u parlamentarzystów, którzy popierają postulaty branży hotelowej i gastronomicznej.

– Obawiamy się tego, że jeżeli na przykład zostanie dopuszczony ruch turystyczny w Austrii czy w Czechach, to ludzie pojadą na narty, ale nie do nas – także nie dość, że ten rok jest ciężki dochodowo, to tak naprawdę może się okazać, że ten dochód uskładany, uzbierany przez Polaków zostanie wydany poza granicami Polski, co naprawdę byłoby sytuacją złą.

Włodarz uzdrowiska dodaje też, że w ostatnim czasie spadała ilość przypadków zachorowań w Małopolsce. Piotr Ryba popiera też pomysł samorządów tatrzańskich dotyczący wydłużenia okresu przeznaczonego na ferie do 10 tygodni. To pozwoliłoby na zachowanie wszelkich reżimów w miejscach, które odwiedzają zimą turyści czyli takich jak stacje narciarskie.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN