Józef Hojnor : – To paranoja, że prezydent pokazuje radnym jak głosować

13.09.2017

Jeśli prezydent pokazuje radnym jak mają głosować, to już nieporozumienie – tak wczorajsze obrady w Nowym Sączu komentuje poranny gość RDN Nowy Sącz Józef Hojnor. Radni koalicji PiS i Dla Miasta, po raz kolejny nie chcieli wprowadzić do planu posiedzenia punktu z informacją prezydenta na temat mostu heleńskiego i stadionu Sandecji.

Jak relacjonuje radny PO, przeważająca liczba głosów padła po sygnale, jaki dał prezydent Nowak. – Radni koalicji byli też bardziej skorzy do zaczepek i burzliwych dyskusji – przekonuje Hojnor. – Dopiero co wrócili z wakacji, dlatego że była prawie dwumiesięczna przerwa. Wydawało się, że spokój wróci do rady miasta. Tymczasem radni PiS-u przyszli tak naładowani emocjonalnie, może przez powrót prezydenta po tak długim czasie nieobecności, że doszło do takiej sytuacji kiedy nie można było zadawać pytań ani otrzymać na nie odpowiedzi.

Radni nie byli też dopuszczeni do głosu przy punkcie dotyczącym zmiany uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego. Na nowej uchwale mogą ucierpieć głównie mieszkańcy Wólek.

Więcej o tym przeczytasz tutaj:

Mieszkańcy Wólek załamani – Węgierska BIS może przebiegać pod ich oknami

Posłuchaj:
Józef Hojnor
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN