Józef Pietrzak nowym przewodniczącym Rady Powiatu Limanowskiego

23.09.2021

Rada Powiatu Limanowskiego ma nowego przewodniczącego. Został nim Józef Pietrzak, radny powiatowy, pochodzący z gminy Łukowica. Wybory były konieczne po tym, jak została odwołana poprzednia przewodnicząca Ewa Filipiak.

Józef Pietrzak został wybrany na przewodniczącego na tajnym głosowaniu, które odbyło się podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Limanowskiego. Na poprzedniej odwołana z tej funkcji została Ewa Filipiak, również, tak jak jej następca, związana z Prawem i Sprawiedliwością. Podnoszonym powodem jej odwołania przez część radnych był brak możliwość dalszej współpracy.

Kandydaturę Józefa Pietrzaka poparło 15 radnych, 9 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Aby zostać wybranym, nowy przewodniczący musiał zrezygnować ze sprawowanej dotąd w radzie funkcji wiceprzewodniczącego, a na jego miejsce, powołany został, pochodzący z Niedźwiedzia radny Janusz Potaczek.

Ewa Filipiak jest teraz radną poza prezydium Rady Powiatu Limanowskiego. Przewodniczącą była od początku obecnej kadencji, czyli od jesieni 2018 roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN