Jubileusze małżeńskie podczas odpustu Przemienienia Pańskiego [ZDJĘCIA]

02.08.2021

Przykład takich ludzi jest bardzo potrzebny – mówił podczas odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu, ksiądz biskup Artur Ważny. W poniedziałek (02.08) małżonkowie odnawiali swoje przyrzeczenia, a jubilaci dostali specjalne błogosławieństwo podczas sumy odpustowej.

Ci ludzie dają piękne świadectwo. Ich postawa, radość, trzymanie się za ręce i patrzenie sobie w oczy dają głęboką nadzieję, że warto zaryzykować, warto podjąć takie wyzwania. Słyszę od niektórych burmistrzów miast – również na naszym terenie – że zwiększyła się liczba ślubów cywilnych. To niepokojące, że wzrasta lęk przed takim związaniem się na zawsze. Stąd przykład jubilatów jest bardzo ważny – dodał biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Przy tej okazji spytaliśmy jubilatów o receptę na długie i udane małżeństwo.

Trzeba się wzajemnie wspierać, przebaczać sobie – mówili państwo Stanisława i Józef z Nowego Sącza, którym w tym roku mija 45. rocznica ślubu. – Wszak ślubuje się na dobre i na złe – dodała pani Janina, która jest w związku małżeńskim 44 lata.

We wtorek (3.08) III dzień tegorocznego odpustu na sądeckiej górze Tabor. Po wszystkich Mszach świętych będzie błogosławieństwo dzieci i kobiet w ciąży.

Posłuchaj:
biskup Artur Ważny
Małżonkowie
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN