Jubileuszowy koncert Canticum Iubileum

16.11.2018

W ramach jubileuszu 20-lecia, chór mieszany Canticum Iublileum zaśpiewa w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W sobotę (17.11.) o godz. 17:00 chórzyści wystąpią w towarzystwie orkiestry symfonicznej Krakowska Młoda Filharmonia pod batutą Tomasza Chmiela.

Krzysztof Młynarczyk, prezes chóru przyznaje, że przed każdym występem pojawia się stres. – Do sobotniego koncertu przygotowujemy się dość długo i solidnie. Mamy nadzieje, że damy radę.

Sobotni wieczór będzie pełen muzycznych nowości. Swoją prapremierę będzie miało Alleluja Łukasza Farcinkiewicza. Utwór został napisany specjalnie dla chóru Canticum Iubileum.

Jak tłumaczy prezes chóru, Canticum Iubileum oznacza Radość Śpiewania. – Atmosfera w chórze jest bardzo dobra. Ludzie śpiewają z wielkiej pasji i miłości do muzyki. Zostawiają swoje troski i problemy poza salą prób. Zawiązały się trwałe przyjaźnie między chórzystami. Niektóre liczą nawet 20 lat – dodaje

Bezpośrednio po koncercie zostanie odprawione uroczysta Eucharystia, której oprawę powierzono także limanowskiemu chórowi.  Koncert i Msza święta będą transmitowane przez RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN