Just zostanie zamknięty po majówce

26.04.2019

Po długim weekendzie zostanie zamknięty przejazd przez Just. Drogowcy ruszą tu z kolejnym etapem prac już 8 maja. Krajową 75 w Tęgoborzy trzeba będzie wtedy omijać wytyczonymi objazdami. 

GDDKiA proponuje identyczne rozwiązanie jak w zeszłym roku. Jadąc od Łososiny Dolnej trzeba będzie zjechać koło lotniska na drogę powiatową prowadzącą przez Wronowice i Świdnik. Tą trasą kierowcy wrócą na drogę krajową w okolicy centrum Tęgoborzy u podnóża góry Just. Tylko 4 kilometry drogi nadłożą samochody do nacisku 8 ton na oś. to wszystkie osobówki i niektóre busy, czy dostawczaki.

Oznacza to, że np. samochód dostawczy mający dwie osie może mieć obciążenie 16t, samochód ciężarowy z przyczepą w sumie 5 osi do 40 ton ładunku. Pozostałe pojazdy muszą wybrać krajową 28 przez Limanową. Można także korzystać z innych dróg publicznych, stosując się do oznakowania o dopuszczalnej nośności.

Droga ponownie powinna zostać otwarta 9 sierpnia, ale prace całkowicie mają zakończyć się dopiero z początkiem września.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN