Już dziś panie z Korzennej mogą skorzystać z badania mammograficznego

25.06.2021

W Korzennej panie będą mogły dziś skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego oraz spotkania edukacyjnego w ramach profilaktyki zapobiegania rakowi piersi.

Na badanie oraz wykłady zaproszone są panie w wieku od 50 do 69 lat, te które przynajmniej przez ostatnie 2 lata nie przeprowadzały takiego badania oraz kobiety, które chorował już na raka piersi lub te, które w poprzednim w roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Nad badaniem powinny zastanowić się szczególnie te mieszanki Korzennej i okolic, które nigdy wcześnie nie wykonywały mammografii.

Badania rozpoczną się o godz. 10.00 na parkingu przed dworem w Korzennej. Wcześniej panie będą musiały wypełnić specjalną ankietę. Wszystko będzie trwało do momentu zakończeniu spotkania edukacyjnego dotyczące, które rozpocznie się w Centrum Kultury w Korzennej o godz. 15.00.

Jak zapewniają organizatorzy podczas akcji zachowane będą wszelkie środki ostrożności sanitarnej, a na badania panie muszą przyjść w maseczkach ochronnych.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN