Już jutro Mania Pomagania, czyli wspólna impreza Urzędu Gminy Tarnów i RDN

12.07.2019

W dwóch rodzinach – z Zawady i z Woli Rzędzińskiej każdego dnia toczy się dramatyczna walka o życie maluchów. To właśnie dla Elenki, Danielka, Igorka i Wiktorka zagra tegoroczna, sobotnia, Mania Pomagania.

Dochód z imprezy Urzędu Gminy Tarnów i radia RDN będzie w całości przeznaczony na ich leczenie, rehabilitację oraz badania diagnostyczne.

Jak informowaliśmy, czteromiesięczna Elenka z Zawady ma nowotwór, jej braciszek – ciężkie zapalenie mięśnia sercowego. Obydwoje przebywają w szpitalu w Prokocimiu.

Ich babcia, Pani Urszula, nie kryje, że siłę czerpie z modlitwy.

– Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali i wspierają modlitwą. To trudno opisać słowami, po prostu dziękujemy. I nadal prosimy o wsparcie. Nasze dzieci bardzo go potrzebują.

Matka bliźniąt – Igorka i Wiktorka, Pani Natalia, w rozmowie z RDN przyznała, że najgorszy jest brak diagnozy.

Chłopcy nagle stracili wzrok, jeden z nich przestał chodzić.

– Lekarze nie są w stanie nam powiedzieć dlaczego nasze dzieci są chore. Potrzebujemy pieniędzy na specjalistyczne badania genetyczne dla chłopców.

Sobotnia Mania Pomagania to już siódma edycja imprezy. Dotychczas zebrano ponad 350 tysięcy złotych.

W programie m.in. o 16.00 mecz piłkarski – radiowcy kontra urzędnicy, aukcje, konkursy, park zabaw dla dzieci, koncerty zespołu Andre i Sławomira.

Radiowa transmisja od 15.30. Będą rozmowy z rodzicami chorych dzieci i z uczestnikami imprezy. Będzie rozmowa o roli pomagania.

Posłuchaj:
Pani Urszula
Pani Natalia
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN