Już niedługo Targ Wielkanocny. Wystawcy już rezerwują miejsca

30.03.2022

Będzie to niewątpliwie największe wydarzenie tego typu w regionie, które zgromadzi licznych wystawców. 10 kwietnia w Tarnowie odbędzie się Targ Wielkanocny.

Oprócz barwnych stroików, dekoracji wielkanocnych, pisanek i rękodzieła, kolorowe stoiska świąteczne kusić będą smakołykami i kulinarnymi rarytasami. Wśród produktów będzie można zakupić m.in. ciasta, miody, sery, wędliny i inne wiejskie specjały.

Prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która organizuje to wydarzenie spodziewa się dużego zainteresowania, ponieważ będzie dużo towarów, które przydadzą się na stole wielkanocnym.

Sławomir Pater w porannym programie Słowo za Słowo powiedział, że już zgłosiło się kilkudziesięciu wystawców.

– Zainteresowanie wraz ze wzrostem temperatury rośnie. Ostatnio było prawie 40 wystawców. Na 10 kwietnia zgłasza się trochę więcej. Myślę, że pod obydwiema wiatami będzie dużo ciekawych towarów. Takich towarów jak na Targu Regionalnym, a w tym momencie Targu Wielkanocnym, w Tarnowie się po prostu nie kupi, bo to są niepowtarzalne, bardzo krótkie serie pewnych produktów, które sprzedają ci, którzy wytwarzają tę żywność, na własnych polach czy w gospodarstwie.

Targ Wielkanocny odbędzie się na terenie giełdy owocowo-warzywnej przy ul. Giełdowej, która zmieniła nazwę na Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego.

Produkty bezpośrednio od wystawców będzie można nabyć w godzinach 9-15.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN