Jest już nowy wykonawca Lwowskiej. Kiedy ruszą przerwane prace?

17.09.2020

Miasto wybrało firmę, która będzie kontynuować przerwane rok temu prace na ul. Lwowskiej.

To Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Dębicy, które złożyło najniższą cenowo ofertę na kwotę ponad 20 milionów złotych.

Jak informuje dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek, firma ma 11 miesięcy na dokończenie robót.

– Podpisanie umowy może nastąpić najwcześniej 22 września, z tej uwagi że jeszcze do tego czasu mogą wpłynąć jakieś odwołania. Pomimo, że była duża różnica cenowa, jeśli chodzi o oferty wykonawców, nie zaistniała przesłanka związana z rażąco niską ceną. Naszym zdaniem jest to realna kwota, za którą można zrealizować to przedsięwzięcie. Przewidujemy, że prace ruszą w październiku.

W przetargu startowały dwie firmy i jedno konsorcjum, którzy oferowali ceny od 20 do 29 milionów złotych.

Dodajmy, że zapowiadana przez komisję rewizyjną w Radzie Miasta wrześniowa kontrola przebudowy Lwowskiej na razie się nie odbędzie.

Jak informuje radna Grażyna Barwacz, prezydent nie udostępni radnym na razie dokumentacji. Powodem jest tocząca się sprawa w sądzie przeciw gminie. Pozew przeciw miastu złożył poprzedni wykonawca – firma Strabag, po tym jak miasto w marcu wypowiedziało jej umowę. Strabag domaga się od miasta ponad 3 milionów złotych.

Przypomnijmy, firma przerwała prace jesienią ubiegłego roku. Wykonawca domagał się przedłużenia terminu oddania inwestycji do kwietnia 2021 roku, nie zgadzał się też na ponoszenie kosztów związanych z rocznym opóźnieniem rozpoczęcia prac, które było spowodowane wydłużeniem się czasu pozyskiwania dokumentacji.

Domagał się też większej kwoty za prace z powodu wzrostu kosztów.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN