Już od czerwca w Tarnowie więcej za wodę i ścieki

10.05.2021

Wody Polskie zatwierdziły w ubiegłym tygodniu nową taryfę za wodę i ścieki jaką zaproponowały jej Tarnowskie Wodociągi. Oznacza to, że już w najbliższych tygodniach wzrosną ceny.

Obecna stawka za za metr sześcienny wody i ścieków wynosi 9.68 zł. Teraz ma wzrosnąć do 10,11 zł. Taryfa zakłada, że stawki będą się zmieniać także w kolejnych latach. W 2022 roku ma to być 10,51, a w 2023 roku 10,76 zł. Umowa ma obowiązywać do 2024 roku.

Jest to uwarunkowane trzema głównymi czynnikami – wylicza prezes Tarnowskich Wodociągów Tadeusz Rzepecki

– Rośnie nam przede wszystkim cena energii elektrycznej, w sposób nieprawdopodobny. Druga rzecz, to są podatki on naszej infrastruktury, ciągle tworzymy nowe sieci i ten podatek rośnie. A trzeci to są te płace. Trzeba tym ludziom zapłacić, inaczej od nas odejdą więc trzeba nadążać za rynkiem pracy i rynkiem płacy przede wszystkim.

Jak dodaje prezes Rzepecki, spółka dąży do tego aby na przestrzeni dziesięciu lat być samowystarczalną energetycznie. To pozwoli znacząco obniżyć koszty, bo w ostatnich trzech latach cena za energię elektryczną wzrosła o kilkadziesiąt procent.

Nowe stawki będą dotyczyć nie tylko mieszkańców Tarnowa, ale wszystkich gmin którym Tarnowskie Wodociągi dostarczają wodę i odbierają ścieki – m.in. gmin Tarnów i Skrzyszów, części gmin Pleśna, Wierzchosławice, Pilzno, Lisia Góra oraz Tuchowa.

Jak prognozuje prezes Tadeusz Rzepecki nowe stawki zaczną obowiązywać na przełomie maja i czerwca

Posłuchaj:
Tadeusz Rzepecki
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN