Już za trzy tygodnie rusza nabór wniosków na uzyskanie dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

28.01.2020

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie przygotował specjalne spotkanie informacyjne dla pracodawców i pracowników z regionu.

Szukamy takich informacji – mówili sami uczestnicy.

– Są potrzebne, ze względu na informacje, gdzie można znaleźć jakieś szkolenia. Jak najbardziej polecam. -Oczywiście, jak najbardziej. Jest grono zawodów deficytowych w naszym rejonie, jak najbardziej finanse, które wspierają przedsiębiorców lokalnych powinny być udostępnione dla nich, żeby rozwijać ten rynek pracy. – Reprezentuje urząd gminy. W tej chwili po prostu jest brak środków na szkolenia. Chcielibyśmy aby nasza kadra była jeszcze bardziej wyszkolona, chcieliby pracownicy zdobyć różne kursy, doświadczenia na swoich stanowiskach, dlatego próbujemy.

Kto może skorzystać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?

– W ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego o dofinansowanie może strać się pracodawca, czyli podmiot zatrudniający przynajmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę. Na dofinansowanie może skierować zarówno siebie jak i swojego pracownika. W przypadku mikroprzedsiębiorców, czyli pracodawców zatrudniających do 9 osób, kwota dofinansowania to jest 100% kosztów, przy czym nie więcej niż 4 tysiące złotych na jednego uczestnika w roku 2020. A w przypadku pracodawców, którzy zatrudniają od 10 i więcej pracowników, wówczas pracodawca może pozyskać do 80% kosztów – mówi Marcin Zaczyk specjalista ds. rozwoju zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie.

Przypominamy, pracodawcy mogą złożyć wniosek o dofinansowanie do szkoleń dla pracowników od 10 do 14 lutego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Marcin Zaczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN