Już wkrótce ruszy nabór na półkolonie. Zapisy tylko online

28.04.2021

Od początku maja uczniowie szkół podstawowych publicznych i niepublicznych będą mogli zapisać się na półkolonie.

Rejestracja online prowadzona będzie poprzez stronę edunet.tarnow.pl, przy czym system będzie działał wyłącznie w dniach od 5 maja od godziny 8:00 rano do 6 maja do godziny 15:00.

Naborem w pierwszej kolejności objęte są dzieci klas od I do VI, w przypadku wolnych miejsc będą to też uczniowie klas VII i VIII.

Półkolonie zaczną się w pierwszy poniedziałek wakacji w trzech dziesięciodniowych turnusach w godzinach od 7:00 do 16:00. Dzieci dostaną także posiłki – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.

Program półkolonii, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, będzie bogaty; zajęcia sportowo-rekreacyjne w obiektach sportowych, pływalnia, wycieczki po mieście.

Jak zapewnia Marek Baran, dyrektor Wydziału Sportu UMT, organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo dzieci w sytuacji epidemii:

– Będziemy musieli dostosować się do aktualnie obowiązujących przepisów. Naturalnie w tym momencie zmniejszyliśmy liczbę dzieci w danej grupie do dzieci dwunastu. Oczywiście, będziemy musieli brać pod uwagę przemieszczanie się dzieci w mniejszych grupach, czyli, gdy to będzie autokar, to oczywiście mniejsze grupy. Ale to wszystko będzie zależeć, tak jak wiadomo, od krajowych, aktualnie wydanych przepisów, typu rozporządzenia czy ustawy. Także każda półkolonia musi mieć zapewnioną opiekę medyczną.

Warunkiem przyjęcia na półkolonie jest, aby dziecko mieszkało na terenie Tarnowa, lub uczęszczało do tarnowskiej szkoły.

Co ważne, jeśli rodzina posiada Kartę Tarnowskiej Rodziny, opłata za półkolonie obniżona zostanie o 10 procent. Normalna odpłatność wynosi 480 zł i jest niższa, niż w roku ubiegłym.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci autystycznych będzie prowadził zapisy dla swoich uczniów we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat naboru znaleźć można pod linkiem:

http://edunet.tarnow.pl/res/edunet_portal/zarz_dzenie_181_2021_dotycz_ce_p__kolonii.pdf

Posłuchaj:
Marek Baran
Maria Polaczek, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN