Kadcza: Groźnie wyglądający wypadek z udziałem 2 aut [ZDJĘCIA]

14.01.2022

Dwa Volkswageny – Polo i Passat zderzyły się na drodze w Kadczy (gmina Łącko) w piątek (14.01) wieczorem. Na początku działań strażaków droga była całkowicie zablokowana. 2 osoby trafiły do szpitala.

Samochodem Polo jechały 3 osoby, a jeden pasażer wyszedł z auta o własnych siłach. Dwie kolejne osoby siedziały w środku i wyszły na zewnątrz o własnych siłach – w obecności ratowników medycznych.

2 osoby jadące Passatem opuściły pojazd o własnych siłach i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Osobami poszkodowanymi zajęły się załogi pogotowia ratunkowego, które przewiozły dwie osoby do szpitala – wyjaśnił Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Dalsze działania straży polegały na oświetleniu terenu działań, odpięciu klem akumulatorów w samochodach, zakręceniu butli z gazem w samochodzie VW Polo oraz przemieszczeniu samochodów na pobocze po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję. Wykonano sorpcje rozlanych płynów eksploatacyjnych. Usunięto elementy karoserii z jezdni – dodał Paweł Motyka.

Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN